| nevermatch a întrebat:

Ati avut agenda Moleskine? Isi merita banii? Am vazut una foarte simpla la 114 lei de 144 pagini si ma intreb ce o avea in plus fata de a mea care a fost 60. Adica si a mea mi s-a parut scumpa avand in vedere ca e nedatata, are doar un calendar la inceput si in rest buline. Ce au asa special?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca iti doresti un lucru in viata cumpara-l fara sa ai apoi procese de constiinta. Doar acel lucru iti este util si iti place, nu?
O multime de oameni limitati ma judecau pentru ce achizitii faceam, ce masina imi luam (se putea mai ieftina sau sh happy ), ce lucruri imi iau, ca sunt uneori sunt scumpe.
Dar un lucru trebuie sa ne amintim, traim o singura viata este urat sa ne mancam de sub unghii doar pentru a economisi ceva.
Stiu o multime de oameni care desi au o situatie ok financiara prefera sa faca foamea gen, isi cumpara mereu cele mai ieftine lucruri desi isi permit ce e mai scump.
Mie nu-mi pare rau, scump sau ieftin daca imi place ceva si imi este util il cumpar, fara sa imi fac procese de constiinta a doua zi ca am fost inselat, ca dincolo era mai ieftin.
Mi-a luat ceva timp sa ajung la starea asta ZEN laughing

| RAY a răspuns:

Simpatik calitatea este reflectata de pret, in cele mai multe cazuri

| Catrice a răspuns:

60 lei pentru o agenda? Eww

| nevermatch explică (pentru Catrice):

Prea mult?

| Catrice a răspuns (pentru nevermatch):

Toate agendele mele au fost 20-30 lei. Ma rog dacă găsesc una mia scumpa la reducere la preturile de mai sus, e perfecthee hee

| nevermatch explică (pentru Catrice):

Unde le gasesti? Eu cea mai ieftina am luat-o din Jumbo si avea defecte.

| Catrice a răspuns (pentru nevermatch):

Librărie. Am văzut și în kaufland mișto acu 2 ani parca la 25. Depinde și cu cate file e, alea mai groase da, sunt mai scumpe.

| zurick a răspuns:

Au punctate paginile cred?
Dar la modul serios, 60 e mult, prefer agendă Stradivarius care are format fain și la reducere poate fi undeva între 20-40. De obicei, o iau în Februarie că o găsesc redusă, dar și zilele acestea era una cu 40 și am luat-o.