| NICKSOOO a întrebat:

Ati citit cartea "Patul lui Procust"? Este interesanta? Merita citita?

Răspuns Câştigător
| Nimic00 a răspuns:

Am citit-o. Nu prea mi-a plăcut, dar spre sfârşit a fost interesantă. Cred că merită citită totuşi, dacă îţi place stilul lui Camil Petrescu.*spoiler alert!* Dacă stau să mă gândesc, o mare parte din roman este compusă din timpul în care protagonistul stătea în patul unei curve citindu-i scrisorile, amintindu-şi momente petrecute în viaţa lui, paralele cu viaţa celui ce scria scrisorile, pe care îl şi compătimea. Trist.

1 răspuns: