| anonim_4396 a întrebat:

Ati simtit vreodata cat de minunat e Dumnezeu?
ati cautat sa-L descoperiti?
ce l-ati ruga mai intai?
v-ati rugat vreodata pentru cei ce v-au facut rau?
ati simtit bucuria iertarii?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

De multe ori am simtit ca Dumnezeu chiar exista, am incercat sa-l descopar prin carti, reviste, am citit tot ce era posibil despre el.In general nu este bine sa faci rau la nimeni, m-am rugat pentru ei si am zis:''Doamne iarta-i ca nu stiu ce fac''. In general eu nu prea gresesc, nu ca sint perfecta dar am frica de Dumnezeu si nu imi place sa fac rau si sa gresesc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dawinking Ajutorul lui Dumnezeu l-am simtit mereu.happy Nu a fost zi in care el sa nu ma ajute.happy Cel care ne poate ajuta cel mai mult este Dumnezeu.winking

| tukhey23 a răspuns:

Cred ca exagerezi;
)

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da am trait clipe in care Dumnezeu m a ajutat sa scap cu viata in urma unui accident in care masina Logan s a facut praf si nu am avut decat lovitura cind masina s a rasturnat
si ne a aruncat 5 m, deci dumnezeu exista si ne ajuta chiar daca noi nu suntem attaa de bine cum ar trebui, si in momentul accidentului chiar am trait ca dzeu e cu noi si a fost si va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
da

| G_6716 a răspuns:

Da si mai ales daca te rogi la EL in fiecare zi... Dumnezeu te ajuta! Dar sa te rogi din sufler si cand vezi k te-a ajutat sa nu uiti sa ii multumesti. Poate ai timp sa citesti si din Biblie