| Manole_Alexandru_1998_BGBI a întrebat:

Avantajele si dezavantajele muzeelor :mersi!

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Avantaje : organizează expoziţii cu piese de şah
Dezavantaje : te fac să pierzi 2 pct la simulare

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Nu stiu chiar ce vrei sa zici dar, este bine sa mergi la muzeu, inveti putina cultura, dar la ceva din istoria tarii nu la muzee scumpe cu expozitti de diamante happy

| Afroditlove a răspuns:

Avantaje: dezvolta turismul si cultura, iti permite sa vezi obiecte vechi sau inedite
Dezavantaje: ei bine, in ziua de azi, nu prea se mai viziteaza muzeele...Iar pretul de intrare, atata timp cat nu esti cu un grup, este destul de costisitor.

| Rrs123 a răspuns:

Avantaje: Inveti ceva nou
Dezavantaje:te plictisesti dupa putin timp