| anonim_4396 a întrebat:

Rasul in cap ajuta sa nu mai cada parul? este bun la ceva? care sunt avantajele si dezavantajele? mersi...

3 răspunsuri:
| karinamark a răspuns:

Pai daca te razi in cap de mai multe ori ti se indeasa parul. devine mai bogat si dezavantaje. o sa fi chel prntru o vreme laughing

| syberia a răspuns (pentru karinamark):

Daca te razi in cap de mai multe ori nu o sa ai nici un rezultat notabil. Daca e sa, ...se va. Radacina moarta se '"regenereaza" deocamdata prin implant

| Sadamizu a răspuns:

Am mai vorbit cu cineva despre aceasta problema si el a rezolvat-o astfer:
ca sa nu-i mai cada parul s-a uns scurt si se duce la fiecare 2 sau 3 saptamani sa se tuna...(datorita ca firele de par ii sunt taiate periodic acestea au ocazia sa se regenereze; adica de fiecare data cand te duci la frizer si te tunzi firul de par lucreaza mai intens la regenerare dupa taiere ) astfer ca nu-i mai cade aproape deloc parul...

sper ca asta ajuta oricum pentru cei caroa le cad parul e bine sa nu aveti parul lung...

bafta (fundita?)