| ralucaralu a întrebat:

Avem de facut o sceneta pentru scoala din secolul 19. Suntem 4 fete. Ne-am gandit la ceva de Caragiale. Ce am putea face?

6 răspunsuri:
| MeUFO a răspuns:

Bună! Eu aş mai lua câţiva colegi pentru figuraţie şi aş pune în scenă "Un pedagog de şcoală nouă". Succes!
Vă invit pe toate pe http://lecturirecenzate.ro/ O să vă fie de folos!

| KoreaJapan a răspuns:

Ar putea doua dintre voi sa se imbrace in baieti si sa jucati,,vizita''. Dar era mai frumos cu baieti. Sau,mai amuzant, sa faceti ce am facut eu in a III-a, soacra cu trei nurori de ion creanga. Mai aveati nevoie de 3 baieti. E tare amuzanta,mai ales versiunea in versuri. Tin minte ca era ceva de genul,,soacra:aoleu vai vai de mine,nu imi este azi prea bine. flacaii: ce-i mamuca,ce-i cu tine? soacra:ascultati aici la mine! singuri nu puteti sa stati. Eu de acum sunt bolnava. musai sa va insurati! Sa-mi aduceti nora-n casa! Nalta,slaba,sanatoasa. sa manance doar putin. fara carne,fara vin. auzitati ce-am zis eu? sa fie pe placul meu. hai,plecati si cautati! gura-n targ sa n-o cascati!'' si dupa ce cauta ei,vine ala mai mare cu una si,,soacra:vin-o mai aproape nora! casca gura! spune aaaaa. hm, e buna-i sanatoasa. vad ca-i zdravana-n picioare! hai ia maturoiul nora etc'' tin minte ca era tare tare amuzant. Vedeti poate gasiti versiunea asta pe net. Eu una am fost soacra, dar ce tare jucam... laughingrolling on the floorlaughingrolling on the floor

| NoCharachter a răspuns:

5 o'clock. Bubico...

| Antoonel a răspuns:

Pai,mai intai citeste ceva din caragiale, uitete pe net la niste scenete amuzante din caragiale.si modifico tu si fa-o cat mai distractivawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca puteti cu succes sa puneti propria voastra sceneta comica despre epoca comunismului intrebindu-va doar parintii despre minciunile sfruntate si spuse cu nerusinare.

| danutzZa_8776 a răspuns:

Rugati-va colegii sa va ajute si jucati ''D-l Goe''. E foarte amuzant si o spun din proprie experienta. Eu am fost m-am'mare. Succes!