| mtz a întrebat:

Aveti idee anul acesta la Bacalaureat daca se pica la o materie se poate da in toamna? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Daca pici la un obiect acum iar celelalte doua obiecte le-ai promovat, atunci in toamna dai doar la acea materie la care ai picat.
Pentru @Malvina24 - daca ai luat minimum 5 la fiecare obiect in parte, insa media lor nu e nici macar egala cu 6, atunci iti alegi un obiect la care crezi tu ca ai obtine o nota mai mare si dai in toamna doar la acel obiect.

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Am inteles ca nu se mai da in toamna.Nu sunt sigura insa si eu as vrea sa stiu ce se intampla daca de exemplu un elev obtine la romana 6 la matematica 5 si la biologie 5. E un exemplu.Da din nou?

| secretname_8475 a răspuns:

Da daca pici la vreo materie dai in toamna dar daca pici la 2 le dai din nou pe toate

| mtz explică:

Va multumesc frumos intre timp am luat legatura cu un profesor care mi-a explicat mai multe... ideea e ca s-ar putea sa pic la matematica tocmai de aia v-am intrebat spre deosebire la romana unde chiar ma astept la o nota foarte buna.