| ApTvFilms a întrebat:

Ce credeti ca va pica la romana la BACALAUREAT anul acesta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că poezia lui Lucian Blaga, Arghezi, Eminescu sau Bacovia.
Eu parcă presimt că va da tema și viziunea despre lume într-o poezie de Tudor Arghezi (Testament, Psalm III )...

| Forex a răspuns (pentru floresdemayo):

Testament a picat la simulare la real, poate pica si la bac din nou?

| floresdemayo a răspuns (pentru Forex):

Sigur! Anul trecut cum crezi că a fost?

| AcelEmi a răspuns (pentru floresdemayo):

Nuvela nu a picat de 7 ani, ar fi cazul sa ne pice noua!

| Forex a răspuns (pentru AcelEmi):

Cine mai stie.

| floresdemayo a răspuns (pentru AcelEmi):

S-a dat Al Lăpușneanul la examenul de simulare (cls a XI-a) în urmă cu doi ani.

| AcelEmi a răspuns (pentru floresdemayo):

Simularile nu se trag din aceeasi urna cu bilete de la bacalaureatul oficial. Si cu totii cred ca am prefera sa pice nuvela psihilogica. Dar cine stie ce va fi, cu Doamne Ajuta!

| Forex a răspuns (pentru floresdemayo):

Totul e posibil sa pice si la bac din cate opere principale sunt.

| floresdemayo a răspuns (pentru AcelEmi):

Aici, nu e vorba de urnă. Aceeași profesori care concep subiectele pentru examenele de simulare, tot ei propun și subiectele pentru examenele de bacalaureat.
Probabil, majoritatea v-ați dori să primiți nuvela psihologică însă surprize pot fi întotdeauna. Cum ai spus și tu "Doamne ajută!".
Și va ajuta celor care învață tot! : ))

| Andra_AndrutZa_1998 a răspuns (pentru AcelEmi):

Doamne Ajuta sa pice la real

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru floresdemayo):

Doamne ajuta sa ai gura aurita!

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru AcelEmi):

Ai dreptate, m-am uitat la subiectele din trecuți si cred ca ar fi o pobilitate, important e sa ne descurcal, oricum mult succes la bac!

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Peste 40 % dintre candidați.
rolling on the floor

| BlankWhite a răspuns:

Poate pica orice, asa cel mai bine e sa fim pregatiti!

| George989898 a răspuns:

Chiar nu ma intereseaza ce o sa pice. Importat e sa fie un subiect generalizat gen:tema si viziunea dintr-o nuvela studiata sau daca e sa pice poezie sa ne dea 3 autori din care sa alegem noi unu. Sper sa nu dea doar un autor gen Ion Barbu sau George Calinescu. Bafta!

| Catalin_Anton_1996 a răspuns:

Balada