| wpAbby a întrebat:

Aveti idee de licee din Constanta pe profil uman,de filologie? Ce inseamna filologie? Ce materii se predau la filologie? Daca ati intrat in Constanta la filologie, cu ce medie ati intrat? Astept niste recomandari de licee din Constanta.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Emazio a răspuns:

La filologie faci romana, engleza, si o alta limba straina. Din a 11-a nu mai faci materile ce tin de real (mate, chimie etc).
Traian, Calinescu, Eminescu, Decebal, Blaga si Pedagogicu sunt liceele. Mie personal mi-au placut Calinescu si Decebal pentru ca erau in Tomis Nord. Media e peste 8, 20 la astea. Mai e Edeleanu din Navodari unde poti sa intri cu 6.