| AndreeaCr a întrebat:

Aveti vreun sfat pentru cei care incep sa studieze limba chineza?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Hm...e o limba foarte grea, nu au cuvinte ci doar sunete, difera foarte mult cum pui accentul pe ceea ce scoti din gura, pentru ca tu poti sa le zici ca vrei apa si ei sa inteleaga ca vrei sa dormi. O limba foarte grea ce necesita multa munca si foarte mult studiu. Nici macar un chinez nu reuseste sa stapaneasca foarte bine limba. Gandeste-te bine daca vrei sa inveti si daca merita. Mai usoara este japoneza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat sfat; sa incerce sa-si faca prieten/a o persoana care vorbeste limba chineza/mandarina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai rabdare laughing

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Eu studiez chineza și pot să-ți spun că trebuie să te uiți la radicalii aceia dacă știi despre ce vorbesc

Răspuns utilizator avertizat