| Alynna. ;x a întrebat:

vreau sa invat limba chineza cu un profesor, intr-un cadru organizat, aveti cunostinta unde ma pot adresa?

7 răspunsuri:
| Andu_7395 a răspuns:

1. Facultatea de limbi straine.
2.http://www.fidescentre.ro/
3.Cauti un prof de chineza pe net.slabe sanse.
4. Nu incerca cu cursuri online si chestii din astea, singura nu ai sanse niciodata.
5. Te felicit pentru alegere, a sti o limba straina "exotica" si de circulatie mondiala va fi un mare avantaj (peste 5 ani.cand o sa o stapanesti macar la nivel mediu)

| bogdan0302 a răspuns:

Engleza e la moda, in plus te pot invata eu chineza:chico draco de chineza ia la engleza.

| Kristtine a răspuns:

Http://www.cursuri-online.info/chineza/default.html

Uite ceva care ar putea să te ajute. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te felicit pentru alegerea facuta, chineza e limba cea mai vorbita din lume(in jur de 2 miliarde de vorbitori), dar nu am idee unde ai putea merge sa inveti.Succes si dupa ce o stii foarte bine, apelez la tine sa imi dai niste meditatii.

| DolceKiss a răspuns:

Buna! Eu sunt din Craiova si la scoala fac cursuri de chineza happy

| mihaela_8268 a răspuns:

Hehehe ce draq iti trebuie chineza engleza e la modawinking