| SegraveZ a întrebat:

Azi am dat simularea la mate si din cate am auzit, la subiectul al 3lea la un ex trebuia sa se foloseasca o teorema care cei din clasa 7 a nu au invatat-o.E adevarat? Daca da, atunci ce teorema trebuia folosita? Daca nu, atunic imi puteti spune pe scurt cum trebuia rezolvat? De pe barem n-am inteles nimc.

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Simulare in clasa 7? Poate 8-a.
In principiu, simularile nu cuprind materie de semestrul 2.

| SegraveZ explică (pentru Superior):

Acum in clasa a7a se da simulare pentru evaluarea nationala. Da stiu, o idee idioata dar ce sa facem asta e guvernul.

| PeggyRock a răspuns:

Găsești o variantă de rezolvare a subiectelor la adresa
http://info-hobby.ro/mate.html