| anonim_4396 a întrebat:

Azi au dist afisate liceele la care am fost repartizati.
Cum fac inscrierea la liceu?
Din câte ştiu imi trebuie asa:

-Cererea de inscriere

-Cartea de identitate sau certificatul de nastere - COPIE LEGALIZATA!

-adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a.

-foaia matricola pentru cls. V-VIII(cu calculul mediei generale)

-Fisa medicala

Fisa medicala din cate stiu o iau de la doctor, dar restul?
Înscrierile se fac intre 13-17 iulie.

8 răspunsuri:
| LoryC a răspuns:

O să primești de la secretariatul școlii la care ai fost dosar cu toate actele necesare pentru înscrierea la liceu.

| TheGirlFromTheDarkSide a răspuns:

Din câte știu, nu mai e nevoie de niciun document. Cele enumerate de tine sunt toate.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru TheGirlFromTheDarkSide):

Si o să primesc de la secretariat actele acelea?

| SkandallKamataru a răspuns (pentru TheGirlFromTheDarkSide):

M-am inscris azi iar secretara nu mi-a cerut toate chestiile alea.
Mi-a dat cererea de inscriere ai am trecut data in care m-am nascut, numele meu, al mamei, al tatalui, strada, nr de telefon al meu si al mamei si cu ce se oculă părinţii.
Asa ai avut si tu cererea cand te-ai inscris

| TheGirlFromTheDarkSide a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu prea știu, pentru că nu am completat eu cererea, ci mama, dar cred ca era tot asa.

| Denisa_Deni_1995_w6Ss a răspuns:

Astea sunt toate și eu o sa ma înscriu mâine și m-am interesat ce acte trebuie. Cererea de înscriere o sa o primesti de la secretariatul școlii respective.Esti mulțumit de rezultat?

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Denisa_Deni_1995_w6Ss):

Sunt oarecum mulţumit, dar fisele alea de unde le iau? De la secretariat? Cum procedez?