| cevacumva a întrebat:

Bacul se da doar din materia de clasa a 12a sau si din materia clasei a 11a.multumesc!

5 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Din cei 4 ani(a 9, 10, 11si12)eu asa stiu:*:*pa, pa

| GabiiHaș a răspuns:

Este examenul final al celor 12 ani de scoala si daca reusesti sa-l iei[miram-as]vei incepe cursurile unei scoli superioare.

pe scurt, din toata materia TUTUROR claselor.

| cevacumva explică (pentru GabiiHaș):

Da de ce te miri asa mult inteligento sau inteligentule

| GabiiHaș a răspuns (pentru cevacumva):

Daca nu faceai clasa a I -a, puteai ajunge in clasa a 12 - a?

asa ca toate au o legatura. :-P

| Mackenzie a răspuns:

Depinde de profil si de materie.La Limba Romana se da din materia din toti cei 4 ani.La istorie/geografie se da doar din materia de clasa a XII-a.