| lavvybubu a întrebat:

"Baltagul" Vreau si eu drumul pe care il face vitoria cand pleaca la drum pentru a-l gasi pe Nichifor Lipan?

Răspuns Câştigător
| miky_1289 a răspuns:

Măgura Tarcăului->Bicaz->Călugăreni->Fărcasa->Borca->Cruci->Vatra Dornei->Borca->Sabasa-> Muntele Stânisoarei->Suha->Doi Meri->Sabasa

4 răspunsuri:
| laura_7620 a răspuns:

1.gura Bicazului(hanul de la Donea)
2.Calugareni(hanul lui David)
3. Farcasa(subprefectul Anastasie Balmez)
4.Borca
5.Cruci
6.Vatra Dornei
7.Sabasa
8.Suha
9.Crucea Talienilor
funda?happy

| brandiburu a răspuns:

Daca vrei drumul, fa-ti firma de drumuri si poduri si ti-l construiesti in spatele casei oricand.
Daca vrei drumul pe care a mers Vitoria Lipan, vorbeste cu statul roman, poate ti-l vinde.
Daca vrei sa stii pe unde s-a plimbat cucoana aia, pune mana si citeste cartea. Nu mai astepta mura-n gura pentru ca n-o sa fie, in permanenta, cineva langa tine care sa-ti sopteasca.
Sau la BAC si tu vei plange ca ai picat pentru ca au fost camere de luat vederi?

| roxanik17 a răspuns:

Traseul parcurs de Vitoria Lipan cu fiul ei Gheorghiță e următorul: Măgura Tarcăului->Bicaz->Călugăreni->Fărcașa->Borca->Cruci->Vatra Dornei->Borca->Sabasa-> Muntele Stânișoarei->Suha->Doi Meri->Sabasa... fundita?

| KoLoreTaKo a răspuns:

1.La Magura, pe Tarcau
2.la Dorna
3.pe Jijia
4. Piatra Neamt
5.manastirea Varatecului
6.Bicaz
7.la Calugareni
8.prin Farcasa
9.la Borca
10.la Cruci
11.la Vatra Dornei
12.Paltinis
13.Darmoxa
14.Brosteni
15.Borca
16.Sabasa
17.Stanisoara
18.satul Suha