| DangerF a întrebat:

Bun. Am inteles ca daca se inchide scoala nu stiu cat timp ingheata anul si repetam clasa. Acum am aflat ca scolile sunt inchise pe perioada de urgenta (adica pana dupa Paste). Cat trebuie sa fie inchise scolile ca sa inghete anul? Daca sunt inchise scolile pana dupa Paste repetam anul? Ca eu mor daca mai fac iar clasa a noua... Termin dracu liceu la 20 de ani.

Răspuns Câştigător
| etu12 a răspuns:

Ba same.dar am inteles ca daca se ajunge in faza 4( peste 2000 de infectati) atunci se repeta anul

9 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Asta este. oamenii mor, poate si tu. la noroc.
dacă nu ar închide ati putea Infect sute de familii prin voi, copii.

asa ca. e vorba de vieți umane. sa înțeleg ca te gândești doar la tine?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Gandeste-te ca cei care au facut profesionala iar apoi seralul il vor termina la 21, poate 22 daca chiar s-ar anula anul. Macar tu finalizezi liceul putin mai devreme laughing

| FreddieM a răspuns:

Lasa nu te mai gandi. Macar te vei putea lauda la nepoti ca ai facut parte din generatia covid 19.

Bula
| Bula a răspuns:

Oricand poate interveni ceva in viata care iti amana sau chiar iti anuleaza programul, visele.
O accidentare iti poate schimba viata. O epidemie sau un razboi are durata nedeterminata.
Asemenea evenimente neprevizibile pot interveni oricand in viata noastra, dar trebuie sa traim cu ele.
Fac parte din Scoala Vietii.

| Alverto a răspuns (pentru Bula):

Așa este din pacate

| Asuganni a răspuns:

Haha! dar eu ca sunt în ultimul an și mai sunt 3 luni, aveam și eu speranța, număram zilele laughing)

| BilaRomânească a răspuns:

și eu sper să nu repetăm anul. Eu am norocul că sunt deja la facultate și poate ne cheamă doar la examene. O să fim o generație de sacrificiu, asta e

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare foarte aiurea să se repete tot anul, de ce nu s-ar recupera doar semestrul? măcar la noi la facultăți... că oricum mergem în majoritate și ne uităm la profesori cum citesc ppt

| Asuganni a răspuns:

Nu se repetă nimic, iti da lecții acasă, te asculta din ce ai învățat.