| Erin28 a întrebat:

Buna dragilor!
1) Credeti ca programa de bac pentru anul acesta se va mai usura, sau vor fi reintroduse si capitolele eliminate anul trecut? Asa crede profa de la clasa mea, ca va fi mult mai multa materie decat anul trecut.

2)Credeti ca se vor mai inchide scolile, desi a fost eliminat pragul de 6 la mia de locuitori? Stiu ca exista posibilitataea infectarii, dar virusul acesta va persista mult timp si nu cred ca a sta in casa inca 8 ani (ipotetic vorbind) e o solutie, plus ca multi oamnei, avand locuri de munca inchise, nu mai au bani din ce trai.
Eu sper ca nu se vor inchide, intrucat sunt in clasa a 12 a; de 2 ani nu prea fac scoala, iar online, nu generalizez, dar cel putin in cazul meu, profesorii nu au predat si nu au intrat la ore iar elevii luat note foarte mari.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

"mult mai multa materie decat anul trecut" bacul revine la Normal ce atâta tragedie și asa ce a fost ultimele dați a fost o farsă.

| Erin28 explică (pentru Catrice):

Da, dar uite partea care nu e in regula: profa de la clasa mea a predat nici un sfert din materie, insistand in continuare ca scolile s evor inchide curand. Asa ca sunt in criza de timp, deoarece am de invatat la 3 materii pentru bac singura, in plus, mai a si la alte materii pentru admitere. Asa ca, daca ai profesori buni, e in regula oricum ar fi, dar in cazul meu, nu este. Eu credeam ca profa de la clasa mea preda tot ce este in programa, dar cand am verificat programa si ce a predat ea comparand cu notiunile infatisate, nu am nici un sfert de materie predata.