| yellowalien a întrebat:

Bună!
A citit careva de pe-aici "Jurnalul Fericirii" de Nicolae Steinhardt? Ce impresie v-a lăsat?
Dar "Viaţa pe un peron" de Octavian Paler? Îmi puteţi recomanda ceva asemănător?
Mulţumesc! happy O zi frumoasă tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,eu am citit Jurnalul Fericirii şi este cu adevărat foarte frumos dacă îţi place să citeşti tipul ăsta, eu am rămas cu o părere foarte frumoasă şi recomand oricui să-l citească...Nicolae Steinhardt se converteşte la religia creştin-ortodoxă în închisoare, descoperind pe Dumnezeu şi frumuseţea religiei ortodoxe, el fiind de origine evreiască.
http://autori.citatepedia.ro/de.php?a=Nicolae+Steinhardt
Este o carte foarte, foarte frumoasă şi merită citită până la capăt.
Viaţa pe un peron nu am citit...
O zi frumoasă şi ţie şi spor la citit!

Îţi recomand cărţile Ieromonahului Savatie Baștovoi,"Între Freud și Hristos" am citit şi este de asemenea o carte frumoasă care s-ar putea să îţi placă :)