| Nevin2011 a întrebat:

Am auzit de la cativa prieteni ca in acest an cei din gimnaziu vor face maxim 26 de ore pe saptamana...Eu sunt clasa a 8-a acum si invat la scola nr.5 din Vaslui. Aveti vreo idee daca acest zvon este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Caisuta a răspuns:

Buna! Legea invatamantului a fost schimbata dupa cum ai observat presupun, iar la clasele primare sunt 20 de ore pe saptamana, la gimnaziu 25 ore pe saptamana, iar la liceu 30 de ore pe saptamana. Sper ca ti-am fost de ajutor.Eu sunt din Bucuresti si tot a 8a trec si la mine asa va fi. Bafta!

2 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Tot 30-32 de ore o sa faceti pentru ca sunteti in a 8-a, smecherilor.

| Nevin2011 explică:

Mentionez ca pana acum maximul era de 30 de ore pe saptamana