| Hejejs a întrebat:

Buna! Am avut simularile zilele astea si am pus ce am gresit intre paranteze, se considera semn? Tin sa mentionez ca am facut o de mai multe ori.

Răspuns Câştigător
| Mda01 a răspuns:

E simulare, deci nu conteaza, adica nu este corect sa nu iti corecteze lucrarea din aceasta cauza dar la examen trebuie sa ai mai multa atentie la chestiile de genul acesta, e pacat sa pierzi puncte din cauza asta, din ce tin eu minte ca era pe vremea mea trebuia taiat cu o singura linie orizontala ce am scris gresit, banuiesc ca si acum e tot la fel, nu am verificat.
Oricum, cand venea vorba de semne am impresia ca exagereaza si profii supraveghetori, adica tin mine ca a trebuit sa primesc o foaie noua doar pentru faptul ca am scris "Limba Romana" cu R putin ingrosat cu pixul, ce absurd!
Nu cred ca regulile sunt asa stricte pentru ca nu cunosc caz in care lucrarea sa nu fi fost corectata din cauza semnelor sau ceva de genu...

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Sunt simulări, deci nu prea stă niciun profesor corector să-și bată capul cu "semnele" ca la un examen real.