| Diaconu_Alexandra_1997 a întrebat:

Am citit undeva faptul ca, incepand cu anul 2019 examenul de Bacalaureat se va da dupa modelul testelor PISA, dupa metoda interdisciplinara. Ce parere aveti? Pe mine, sincera sa fiu, ma sperie aceasta initiativa, nici manualele si nici metoda de predare nu sunt adaptate acestei initiative. Daca pana acum rata de promovabilitate la Bac e destul de mica, nu vreau sa ma gandesc ce va fi atunci. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Anonymous999 a răspuns:

Se schimba de 5 ori pana in 2019 stai linistita, stii cum e in Romania azi una maine altaoh go on