| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Este adevarat ca începând din anul 2019 o sa fie la examenul de bacalaureat și grilă?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. MEN a facut o incercare dar si-a retras propunerea in urma pozitiilor aproape unanim negative, exprimate de toate categoriile interesate: specialisti, profesori, parinti, elevi.

| AvalohAlyn a răspuns:

In 2020 e posibil, pentru 2019 ramane la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Thecurious a răspuns:

Exista si subiecte grila.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Din ce am inteles, multi profesori sunt impotriva, deci e posibil ca inca se discuta aceasta schimbare. Daca se schimba, se schimba doar structura, tu trebuie sa inveti aceleasi lucruri ca pana acum.

| Stefan123x a răspuns:

Orice e posibil!