| Geannni a întrebat:

Am de facut la romana antiteza dintre Robert si adolescentul miop din,, Romanul adolescentlui miop`` si nu stiu ce trebuie sa scriu...Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Ramona1 a răspuns:

Eu nu am citit cartea si din pacate nu stiu exact pe subiect sa-ti dau detalii, dar sa prezinti 2 personaje in antiteza, adica in opozitie, trebuie sa stii detalii despre ambele personaje.De obicei cand se prezinta 2 personaje in antiteza,spui despre unul ca era bun,viteaj,harnic, descurcaret, pe cand celalalt era chiar invers.Atunci exemple din text.