| roxana_9332 a întrebat:

Am de facut un proiect despre filmehappy trebuie sa includa o prezentare power point, poate ceva filmulet, si vorbit pe langa. Ceva idei despre ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Jokerashul a răspuns:

Ce tare proiect, jur...Alege unul reprezentativ.Un film popular.Si vorbeste despre povestea filmului, actori, regizor de ce a luat premii(Oscar sau Globul de aur) si chiar greseli in film, poti vedea pe youtube greseli in filme, in cam toate sunt si ii interesant sa prezinti si partea buna si partea mai negativa a filmului. Poti baga scenele tale preferate, citatele si la sfarsit sa joci putin cu colegii o scena si dupa aia sa pui scena originala pe powerpoint-ul sau prezentarea respectiva.Ar fi si de bun gust si comic daca sunteti seriosi.

Pentru ca in sfarsit aud si eu un proiect interesant in sistemul din tara, iti urez tot succesul din lume!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Alege filmul tau preferat. Spui putin despre film, despre ce se intampla in el, pui trailer-ul, apoi explici de ce ai ales filmul, de ce iti place, in ce fel te-a marcat, pui niste poze din scenele cele mai importante, scrii niste faze amuzante sau interesante care s-au petrecut la filmari (gasesti pe imdb, la trivia) si eventual citate memorabile din film.