| Shirayuki a întrebat:

Buna,am de facut un proiect despre un aliment sau o bautura la alegere,ex: de unde provine ingredientul si alte lucruri de genul acesta. Dar nu ma pot hotara in legatura cu ce sa fac proiectul,imi puteti da niste idei, va rog.

Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Fa despre banana.
Poti urmari evolutia genetica a ei, istoria...
Beneficiile / punctele negative.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Coca Cola poti face...
De unde provine, cum a fost inventat, din ce este facut, despre concurenta cu Pepsi, despre publicitate, despre cum si cand a ajuns in Romania

| AnielAn a răspuns:

Ai putea sa scrii despre coca-cola (sau pepsi) sau alte tipuri de suc sau despre mezeluri cum ar fi salam, şuncă etc. Sau despre anumite ingrediente cum ar fi ingredientele pentru mâncare (precum condiment pentru carne ) și ai putea sa faci un proiect despre vegeta (Îți poți alege tu un tip de vegeta sau poți scrie despre vegeta în general nu diferă prea mult). După părerea mea vegeta ar putea fi un ingredient ideal pentru un proiect, cred ca dacă ar fi sa fac un probiect as alege vegeta. Sper ca ți am fost de ajutor, mult succes. Te pup!

| energia a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te gandesti la avantajele si dezavantajele produsului pe care l-ai facut, ingradientele pe care le contine; de asemenea poti sa cauti pe eticheta produsului si sa scrii despre E-uri si bolile pe care le provoaca.

| energia a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te gandesti la avantajele si dezavantajele produsului, ingredientele pe care le contine; de asemenea poti sa cauti pe eticheta produsului si sa scrii despre E-uri si bolile pe care le provoaca.