| anonimpublic20 a întrebat:

Buna! Am facut o boacana. Trec a 8 a si mi-am cam pierdut carnetul de elev, l-am cautat in toata casa si nu-l gasesc. Ce sa fac? E grav ce s-a intamplat? Mi se poate scadea nota la purtare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spui direi că l-a spălat mă-ta din greșeală și gata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum adica mi am cam pierdut, păi l ai pierdut sau nu? Ca nici tu nu stii, cautal in ghiozdan daca ai vreun buzunar rupt a alunecat carnetul in materialul ghiozdanului, cauta l prin casa, adu ti aminte cand l ai avut ultima data si unde, cauta l sub pat in sertare in camera ta in cărti in caiete o fi undeva cazut.

| Crescent a răspuns:

Nu are de ce sa iti scada nota la purtare. Cunosc persoane care si-au schimbat carnetul de note in fiecare an.
Deci, nu te mai ingrijora degeaba.

| Maxxxi a răspuns:

Stai calmhee hee. Eu niciodata nu am purtat carnet poate rar cand parintii voiau sa vada notele si le notam la sfarsitul semstrului intr-un carnet cumparat nouhee hee. NU are de ce sa iti scada nota la purtare. Cumperi altul si gata daca nu il gasesti, lucrurile nu sunt mereu atat de stricte.