| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, am inteles ca din 14 totuși începe școala, dacă in clasa mea sunt 36 de copii, cum vom merge? Ne împarte sau mergem toți?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil va imparte in trei grupe.

| JicaContra a răspuns:

"cum vom merge?"
intrebarea e buna, dar din pacate se adreseaza gicitoarei Mafalda, NUMAI ea poate ghici cum o sa decida politicienii, iar pana atunci si tu poti sa ghicesti la fel de bine ca noi, insa in momentul asta (matret) la sigur, NIMENI nu stie! imi pare rau sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe scenarii, se vor face grupe de dimineață / după-amiază, iar o dată la o lună se va face rocada. Este la latitudinea unității de învățământ, conform scenariilor naționale, să selecteze elevii conform propriilor criterii, cel mai probabil cei care fac naveta vor fi prioritizați, la fel și elevii claselor a 12-a și a 8-a, pentru a face ore de dimineață.

Ceva concret nu poți să obții decât de la ISJ (fiecare unitate de învățământ informează ISJ-ul din localitatea în cauză), termenul limită fiind 1 septembrie (maximum cu o săptămână înainte de 14 sept).

| AndaAlexandra a răspuns:

Am inteles ca vor merge doar jumătate, iar cealaltă jumătate vor face online, apoi invers.

| Sami96 a răspuns:

Pe grupe: dimineata-dupa-amiaza. Ore de 30 minute pauza de 5 minute. Sper sa fie de folos.