| PerPum a întrebat:

Anii trecuți mereu mergeam vara cu colegii im tabere, dar a început liceul si nu mai suntem în aceași clasasad dar am vb intre noi sa gasim o tabără si sa mergem, am prefera la mare, dar merg si alea la multe. Daca știți îmi puteți da site-uri cu acele tabere? Sa fie undeva vara. Noi mereu când mergeam mergeam cu un grup al școlii, si as vrea să știu dacă poți sa faci un grup fara școală ceva si sa mergi cu el, sau sa mergi individual fara grup, asa ca am plati toți si după am merge acolo, nu in grup. Noi suntem 10 copii. Scuzati categoria, nu știam unde sa pun.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate merge singuri in tabara, pentru ca nu aveti voie sa calatoriti singuri, daca sunteti minori.
Aveti nevoie de un adult sa mearga cu voi, sa fie tutore legal sau insotitor oficial, fiindca altfel nu aveti voie sa stati la hotel si nici sa intrati in baruri sau restaurante daca sunteti minori (sub 18 ani).