| dascalu_7622 a întrebat:

Buna am intrat la un liceu bun la profl economic insa nu vreau sa stau acolo nici macar un semestru si as vrea sa stiu daca ma pot transefera la un alt liceu profil filologie. daca ati fost in cazul meu cum ati rezolvat? ce ati facut?
mentionez ca vreau sa ma transfer acum, nu dupa un semestru cum prevede legea liceului.

Răspuns Câştigător
| Sorinella20 a răspuns:

Ba da, se poate. Exact in aceeasi sitatie am fost eu. Am intrat la un liceu din alt oras la matematica-informatica unde am stat doar 3 saptamani, pentru ca nu-mi placea deloc. M-am mutat la liceul din orasul meu la profilul filologie si asta a fost posibil cu ajutorul tatalui meu care a fost la inspectoratul judetului (in cazul meu la ploiesti, prahova) si a facut o cerere inspectorului general. Mi-a aprobat-o si m-am prezentat cu cererea la liceul de unde am plecat. Desi legea nu prevede asta si directoratul liceului n-a fost de acord initial, nu a mai avut ce sa zica cand a vazut cererea aprobata de inspectorul pe judet. Mi-am luat dosarul si am venit la lcieul dorit, unde am facut doar o cerere si atat. Bafta!

2 răspunsuri:
| pysycutza20 a răspuns:

Anonim: nu poti sa te transferi la alt liceu numai dupa ce faci un semestru. altfel nu. bafta

| Pikachoo->Ana a răspuns:

Acum nu se poate.Si o cunostinta de-a mea a fost in aceeasi situatie si nu a avut ce face, a trebuit sa astepte un semestrusad