| cosmin2208 a întrebat:

Sunt la profil de mate-info si raman corijent la matematica pe primul semestru, la fizica inca nu stiu sigur. In semestru 2 vreau sa ma transfer la un alt liceu pe profil de filologie. Vreau sa stiu daca raman corijent la o materie ma mai pot transfera la alt liceu? Mentionez din nou ca veau sa ma tresfer in semestru 2!
Va rog sa ma ajutati dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Ba da, te poti muta, singurele conditii fiind ca media ta de pe primul semestru sa fie cel putin egala cu ultima medie de intrare la acel profil pe anul 2011, si sa iei nota buna la testele pentru diferente(sigur dai latina, de restul nu sunt sigura si mai bine sa nu presupun). Succes, o sa fie bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca daca fugi de greu sau eviti problemele, gata le-ai rezolvat? nu merge mai tipule.ori pui mana pe carte ori ajungi un ratat.asta e regula.nu poti pleca de undeva, mai jos, si de acolo tot mai jos.si tot asa.merge,dar in detrimentul tau.esti ori lenes ori las.

| AnnAnne a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, lasa-l in pace.Din cate vad un profil uman chiar i-ar face mai bine lui, ca nu are probleme doar la mate, ci si la fizica.Nu toti sunt facuti pentru mate-info, asa cum nu toti sunt pentru filo.

| TheWhiteTiger a răspuns:

Nu poti sa te transferi pentru ca vor crede ca vrei sa te muti pentru ca ai ramas corijent.Trebuie sa fi,, curat''!