| Depoka a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutor in legatura cu notele de subsol pentru lucrarea de licență. Am câteva informații dintr-un tratat, mai exact "Tratatul privind Uniunea Europeană, 1992, Educatia, Formara profesionala si tineretul, articolul 126 si articolul 127". Pornind de la acesta, cum aș putea scrie nota de subsol?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Depinde de ce model de bibliografie folosiți la facultate. Întreabă coordonatorul și caută detalii despre acel model și cum se crează notele de subsol. Cele mai cunoscute sunt MLA și APA.