| Sunshine123 a întrebat:

Am nevoie de cineva care se pricepe la economie sau are o firma care produce ceva si care stie cum sa raspunda la aceste intrebari, sunt pentru un proiect dar nu gasesc informatii pe net deloc despre asa ceva.
Identificarea celor mai adecvate metode și tehnici de luare a deciziilor privind realizarea produselor sau serviciilor în procesul de vânzare cumpărare.
Prezentați modalitățile de control la nivelul costurilor de productie.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru identificarea modalitatilor de control optime se alege un grup de specialisti pentru conducere (consiliu director).
Pentru reprezentarea firmei se alege un director general, care sa reprezinte firma si sa semneze deciziile luate de consiliul director.
Se prefera organizarea ierarhica, pe toate domeniile de activitate din firma, in functie de marimea firmei,.
.

| Sunshine123 explică (pentru Bula):

Ok, doar ca mie mi se cere sa prezint care sunt aceste modalitati de control, aici e dificultatea.

| Bula a răspuns (pentru Sunshine123):

Asta depinde de profilul si de marimea firmei.
Organigrama firmei cuprinde toate ramurile necesare: productie, control de calitate, aprovizionare, desfacere, gestiune, contabilitate etc. Fiecare ramura de activitate, fiecare sectie are modalitatile de functionare si control.