| inflicted a întrebat:

Buna, am nevoie de niste idei pentru eseuri, primesc in fiecare saptamana tema sa scriu un eseu la alegere si am epuizat toate subiectele.
Voi primiti asa teme?

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu cred ca ai epuizat chiar toate temele! Eu scriam cam 2 pe zi dar nu le faceam ca teme ci pregatire pentru un examen. Uita-te o data la stiri si vezi 15 subiecte de actualitate. Recent a fost chestia asta cu ursul. Poti sa scrii despre masurile ce trebuie luate in legatura cu animalele salbatice care intra in conflict cu omul sau ce masuri se iau deja si daca sunt sau nu eficiente.
Teme de interest pentru mine: protectia mediului la nivelul "firul ierbii" - adica ce putem face fiecare in sensul asta (panouri solare, miscarea zero- waste, reciclare, etc); inovatii in medicina si considerente etice ( donarea de organe, celule stem, refuzul transfuziilor de sange din considerente religioase, dreptul parintilor de a refuza tratamentul pentru copiii lor, etc); etc.

| Alverto a răspuns:

Doar urmărești canalul "Atenție cad mere" și vei avea sute de subiecte interesante sau mai puțin interesante, te asigur. Chiar ultimul videoclip.
Eu îți dau unul: istoria Nutella