| Pixiedust0 a întrebat:

Am nevoie de o parere... Voi ce ati alege ca specializare la liceu dintre sectia mate-info(care este sectie cu programa germana, adica predau profesori din germania), si stiinte ale naturii? Precizez ca sectia de stiinte ale naturii are cu o ora de mate mai putin decat mate info( pana intr-a 11a) dar acelasi numar de ore de chimie si fizica.
Voi unde ati merge si de ce?

Răspuns Câştigător
| thekidno1 a răspuns:

Mate-info normal.eu sunt mate info...in cls a 9-a e cel mai greu trebuie sa fii atent la inceput sa faci o impresie buna iar apoi totul este ok
in clasa a 12-a vei primi diploma de la acel atestat la informatica.si care te va ajuta la o posibila angajare. funda? mersi

2 răspunsuri:
| Paywa a răspuns:

Cred ca profilul de mate info te va ajuta mult mai mult decat cel de stiinte ale naturii. La inceput o sa fie putin mai greu, dar dupa o sa te obisnuiesti. E alegerea ta, ce pot sa zic, Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer as merge la stiinte ale naturii pentru ca nu prea suport matematica
Numai cand ma uit pe formulele de la geometrie ma ia durerea de cap