| DarkRevenge a întrebat:

Deci,cam cate ore de chimie,bio, fizica s-ar face la stiinte ale naturii? Dar la mate-info?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!

Clasele IX-X:
- Se face la fel, 2 Ore Chimie, 2 Ore Biologie, 3 Ore Fizica.

Clasele XI-XII:
-3 Ore Fizica (la fel)
St. Nat.: 2 Ore Chimie, 2 Ore Biologie

Mate-Info: 1 ora chimie, 1 ora biologie.

In clasele XI-XII mai intervin si optionalele, in liceul meu(mate-info) in clasa a XIa se alege un optional, fizica/biologie, in clasa a XIIa matematica happy. Probabil Ca la Stiintele naturii la optional se baga si chimie si biologie, sau doar una.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!