| LoveYou_6409 a întrebat:

Am nevoie urgent de un site cu traducere romana-engleza [dar sa fie foarte bun, adica cu traducere ca lumea]. Multumesc antincipathappy.

Răspuns Câştigător
| Flaviius87 a răspuns:

Asta este un site bun:
http://dictionar-englez-roman.ro/? ca=&dir=enro
traduce foarte bine in comparatie cu celelalte!

16 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Http://www.traduno.com/
e bunicel!

| GoldDust a răspuns:

Deci... mai bun decat Google Translate, nu o sa prea gasesti. Din pacate asta este singurul cat de cat decent, care are o traducere cat de cat buna... straight face

| Innovation a răspuns:

Scrie pe net englez roman,dai pe al doilea site,iar mai jos sunt niste cercuri cu englez roman, roman englez, tu bifezi casuta cu roman englez daca de asta ai nevoie si scrii ce vrei sa traduci. sper ca te-am ajutat!

| TAzOVsKY a răspuns:

Eu zic ca acesta este cel mai bun, dar traduci, cate putine cuvinte odata ca altfel nu se leaga. E bun, crede-ma!
http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#

| Jean_2915 a răspuns:

Salut! http://translate.google.com/#ro|en| Pentru mine e bun! Doar trebuie sa scrii corect si cu semne corespunzatoare de punctuatie!

| Melodramatic a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT, trebuie sa scrii corect ortografic si cu "șțâăî" daca vrei sa-ti traduca corect :)

| Emilian86 a răspuns:

Buna.
Intra pe google si undeva in dreapta sus vei gasi si optiunea traducere. De acolo sper ca te descurci mai departe. Succes

| deedeeutsa a răspuns:

Google Translate. Daca nu traduce bine incearca sa traduci fiecare cuvant, sau cate doua. :*

| Puffy1721 a răspuns:

Eu traduc cu google traducere! love struck

| allynootsa a răspuns:

Nu cred ca exista cu traducere f buna...si eu am cautatsad