| itinageorgi a întrebat:

Buna! Am o intrebare.Care este minimul de credite pe care trebuie sa il am pe an, ca sa promovez in anul 2?
Sunt la Unibuc, litere.Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nr de credite il stabileste facultatea. Nu cred ca o sa gasesti pe nimeni aici de la facultatea aia ca sa-ti spuna exact. De regula nr de credite minim trebuie sa fie cam de 60% din nr total. Fiind in anul 1 o sa mai inchida ochii si poate sa ajunga si la 50% pentru ca ei sunt constienti ca daca cineva nu trece in anul 2 o sa renunte la facultate ca doar nu o fi fraier sa mai repete anul 1 si ei nu vor sa piarda studenti

| Konstantinos99 a răspuns:

30 credite obligatorii pe semestru deci 30*4semestre=120 credite obligatorii la ase daca nu ai nr de credite intri la taxa dar la unibuc stiu ca lucrurile nu stau asawinking