| xDcreepy a întrebat:

Am o intrebare urgenta! (nu e pentru o tema). Cine este Dumnezeu pentru voi sau ce reprezinta el? Raspunsul cel mai frumos primeste funditahappy

Răspuns Câştigător
| Girll12 a răspuns:

Dumnezeu!
Dumnezeu este tatal nostru
daca n-ar fi el nu am fi existatwinking
Chiar existawinking!
nu se merita sa spui "ce viata rea"
pentru ca Dumnezeu ne da o lectie big grin
Funda te rogbig grin

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

O astfel de intrebare e la un concurs de religie, care se trimite prin mail.
cat de academic.

| Jeny1 a răspuns:

Răspunsul meu nu se vrea frumos.Ideea de dumnezeu este folosită de biserică pentu a condiționa oamenii. În momentul în care realizezi că religia este o unealtă a bisericii poți spune că mai ai șanse să te dezvolți normal. Stiu că nu e ceea ce așteptai dar asta este ceea ce cred eu. Iar dacă TPU nu va publica răspunsul meu, e clar că nu mai am ce căuta aici.

| minnieee a răspuns:

Dumnezeu este totul.

| edy132 a răspuns:

Cineva pe care nu l-am vazut in viata mea.

| Izz a răspuns:

Tatal nostru.