| RuxRawrr a întrebat:

Am o nelamurire legata de media semestriala. Am 17 materii si am 5 medii de 9 si 12 de 10 si 10 la purtare. Le adun pe toate si le impart la 18? Multumesc.

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Daca ai 17 materii cu tot cu purtare, se impart la 18. Daca nu ai adaugat purtarea, atunci 18.
Ai calculat corect, aduni mediile si imparti la numarul de medii. xD

| Chαяtreux a răspuns:

Exact. Iti iese 9, 72 bravo big grin
Fundaaaaaa?!

| kate68 a răspuns:

Adevaratwinking
asa se calculeaza
si nu-ti cer funda pentru ca tu ai judecat aceasta ecuatie, nu eu
dar stai linistit ai calculat foarte bine de aceea te invit pe contul meu pentru ati dovedi inteligenta si pe intrebarile mele fara raspuns
sau cu raspunsuri nefolositoare

| ElectricChapel a răspuns:

Da. asa se calculeaza

| AnDy12 a răspuns:

Da exact!