| User2013 a întrebat:

Bună!
Am o nepoată de 17 ani, care face liceul la zi.Va putea din toamnă să se mute la un liceu fără frecvenţă ţinând cont că va avea tot 17 ani? Mai pe scurt m-ar interesa dacă te poţi transfera la un liceu fără frecvenţă dacă eşti minor.(ţinând cont că învăţământul obligatoriu este de 10 clase)

3 răspunsuri:
| hunterr a răspuns:

Si de ce ai vrea sa o transferi la FR?

| User2013 explică (pentru hunterr):

Nu este dorinţă mea de a o transfera.Ea doreşte ca după terminarea celor 10 clase să se transfere la fără frecvenţă.Eu doar m-am interesat.

| AneeM a răspuns:

Da, se poate nu este nici o problema. Doar ca parintii trebuie sa se ocupe de asta. Dar, sa va dau un sfat, mai bine o inscrieti tot la zi pentru ca liceele particulare nu prea tin cont de frecventa, poti lipsi un intreg semestru ca nu este nici o problema: vi, iti dai testele iar profesorii sunt multumiti. Sora mea este la un astfel de liceu si am mai multe informatii daca doriti.