| Lile4ka a întrebat:

am o probema, sunt cursul I la colegiu si am nevoie sa invat engleza de la zero, asa cum am studiat rusa si franceza din a 2 acum cam greu prind engleza, poate cineva cunoaste niste site-uri, as fi foarte recunoscatoare daca v-ati ma-ti ajuta.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

Intai trebuie sa stii macar cateva cuvinte de baza, dupa ca sa inveti usor trebuie sa faci practica, adica intrii pe diferite chaturi de pe net sau jocuri si incepi sa vorbest, mai folosesti google translate pana incepi sa prinzi.Asa am invatat eu foarte multa engleza, bafta!

| mircea22b a răspuns:

Majoritatea site-urilor bune sunt in engleza, si cititul la calculator e obositor. Nu ai acces la o biblioteca de oras/sat/scoala? Trebuie sa fie manuale de limba engleza si pe gustul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| mircea22b a răspuns (pentru Lile4ka):

Pentru cuvinte citeste texte scurte, unde 10-20% din cuvinte sa fie noi. Textele citestele cu dictionarul. O sa se "lipeasca" fara efort, cu conditia sa fie pe o tema cat de cat interesanta pentru tine.