| Cita a întrebat:

Am o tema groaznica! Ajutor, stiti si voi majoritatea cum sunt temele laughing
1. Dati cate un titlu de basm in care apar urmatoarele situatii sau personaje:
-pentru a scapa de o primejdie, eroul arunca un pieptene, care se preface intr-o padure.
-un obiect neinsufletit capata viata.
2.Reconstituiti intr-o povestire de 10 randuri secventele care ar putea preceda sau urma enunturile de mai jos:
... Apasa pe clanta.Usa se dadu in laturi cu in scirtiit prelung.In fata lui aparu...
Ajutor! FUNDA si restul' VOT!

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Astea sunt cele mai usoare exercitii, mai bine le-ai face tu, aceste exercitii iti testeaza imaginatia.

Bafta!

10 răspunsuri:
| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a răspuns:

Unde scrie asta la tema?

| larisa_4510 a răspuns:

Este tema.ar trebui sa ti-o faci singura.parerea meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Titlul de basm este " Padurea nepieptanata ".
2. Ajunge la o casa si apasa pe clanta.Usa se dadu in laturi cu in scirtiit prelung.In fata lui aparu baba oarba, cei sapte pitici, cei trei purcelusi, scufita rosie si Domnul X. Si toti au inceput sa petreaca pana cand din cealalta parte a padurii a venit un monstru cu sapte picioare sapte maini si sapte capete. Eroul arunca pieptenele incalcind bestia si transformand-o intr-un arbore de 25 de metri.
SFARSIT.
Da-mi funda te rog da.

| Cita explică:

Va rog din toata inima sa ma ajutati!puppy dog eyes

| CreakTudor a răspuns:

Si eu am aceeasi problema nu stiu nimic din astea.deoarece nu ma omor cu cititu

| Constantin_Robert_1990 a răspuns:

Manual cls a v-a destul de usor

| Bucur_Andrei_1982 a răspuns:

Am si eu tema asta

| Marius-nicusor_Biban_1994 a răspuns:

Am exact aceeasi tema la lb romana

| Micutza_Angy_1987 a răspuns:

1 „Harap Alb" si „Soldățelul de Porumb"

| Dragu_Alex_1999 a răspuns:

Dec eu am tema asta si soldatelu de plumb nu e basm