| ChristinaO a întrebat:

am o tema la romana si trebuie sa fac o compunere in care sa-mi exprim parerea despre practicarea unui sport. vreau mai multe idei, ca m-am gandit ca sportul te ajuta sa duci o viata mai echilibrata, sa te mentii in forma, si de-astea... da nu stiu cum sa dezvolt si ce sa mai adaug, ca trebuie sa fie mai lunguta.idei? multumeschappy

6 răspunsuri:
| Lorien_2084 a răspuns:

Te ajuta sa te integrezi social, sa interactionezi, sa socializezi. te ajuta psihic (este recomandat, de pilda, bolnavilor cu depresii). iti mareste increderea in fortele proprii, creste spiritul de competitivitate etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea ta e buna, asa ca rezuma-te la ea, fiindca :
"ce-i prea mult si nu-ti apartine
provoaca rau la... intestine
si cand mintea-ti lancezeste
repede se ofileste"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O compunere 10-15 randuri opinia despre practicarea unui sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Construiti cinci enunturi in care verbele la modul conjunctiv sa exprime un indemn o porunca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa ceva

| asasunteucesafaci a răspuns:

Oooo... da e din evaluarea nationala 2011... super greu
Si eu am avut compunerea asta. nu am facut-o!