| DinooCanScreamRawwrr a întrebat:

Particip la un concurs de creatie la Limba romana si as vrea sa fac o compunere sau un eseu pe o tema mai deosebita. Ma gandeam la primavara dar sunt sigura ca majotitatea vor aborba aceasta tema.Sa nu intelegeti cresit, eu nu imi fac lectiile, am nevoie doar de cateva idei pentru tema pe care as putea sa o dezvolt. Imaginatia ma ajuta, deci in aprofundarea ideei o sa ma descurc. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Danutza_5627 a răspuns:

Eu cred ca poti aborda orice idee,inclusiv descrierea unui tablou de primavara,atata timp cat esti originala, creativa si presari printre cuvintele tale cat mai multa imaginatie...
EU sunt o fie idealista si imi place sa abordez temele complicate, sa studiez probleme etern umane.Iti pot spune ca descrierile sunt mereu apreciate,dar poti oricand incerca sa narezi o aventura fabuloasa, petrecuta intr-un cadru mirific.
Sfatul meu e sa te gandesti bine, sa scrii cu sufletul si sa te lasi purtata de imaginatie!>big grin