| Andi2003 a întrebat:

Am observat ca pe net sunt 2 variante ale structurii noului an scolar. In prima, apare vacanta de iarna 23 decembrie-14 ianuarie, vacanta de primavara 31 martie-10 aprilie, si ca scoala se termina pe 15 iunie. In cealalta, apare vacanta de iarna de pe 23 decembrie pana pe 7 ianuarie, vacanta de primavara 10-22 aprilie, si ca scoala se termina pe 23 iunie. Pe care sa o cred? Am niste activitati pe parcursul anului scolar, si trebuie sa le programez inca de pe acum, asa ca am nevoie sa stiu structura anul acesta. Multumesc din avans.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| annempx a răspuns:

Eu cred ca a doua este corecta, adica mereu s-a avut in vacanta de primavara inclus si Paştele.

| nicky123 a răspuns (pentru annempx):

Nu, prima varianta este corecta pentru ca a fost anuntat oficial de ministru pe site-ul lor oficial cu mult timp in urma. https://www.edu.ro/......-2017-2018

| nicky123 a răspuns (pentru annempx):

Nu, prima varianta este corecta pentru ca macar a fost anuntat oficial de ministru pe site-ul lor oficial cu mult timp in urma. https://www.edu.ro/......-2017-2018