| Stella17 a întrebat:

am participat la olimpiada de lb franceza faza pe scoala si am ajuns la cea locala. Cate puncte trebuie sa ai, ca sa treci la cea judeteana?

Răspuns Câştigător
| Cudeea a răspuns:

Iti trebuie peste 8.50 ca sa treci la judeteana. happy

| Stella17 explică (pentru Cudeea):

Si toti care i-au peste 8:50 trec la judeteana? Ma refer daca toti de la scoala la mine i-au toti trec?

| Cudeea a răspuns (pentru Stella17):

Nu chiar, adica se decide la Inspectorat daca sunt prea multi, atunci se mareste media ca sa ajungi la judeteana.

7 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Trebuie sa ai minim 85 de puncte.Bafta!

| MihaelaCaty a răspuns:

Trebuie sa ai 24 din 28 de puncte.

| pindy28 a răspuns:

Buna. Eu am participat la olimpiada de lb romana și m-am calificat la cea judeteana cu peste 100 de puncte din 120. Numai punctajele peste 100 de puncte se iau in considerare pentru calificare.

| Stella17 explică (pentru pindy28):

100 de puncte e maxinul

| Adi_Verciuc_1993 a răspuns:

Pai trebuie sa ai 90 de puncte sau peste 90 big grin