| St3fan97 a întrebat:

Buna am si eu de facut un ex :"henry david thoreau cunoscut luptator impotriva razboiului, refuza sa plateasca un impozit impus de stat pentru fonduri, stranse toocmai pentru finantarea razboiului. este inchis pentru o noapte. a doua zi e eliberat, spre nemultumirea lui, taxa fiindu-i achitata de un prieten Comentati situatia! "". dati-mi si mie o idee de la care sa pornesc ce sa spun despre acest caz? cea mai mare funda!

Răspuns Câştigător
| romario97 a răspuns:

Salut am avut si eu aceeasi tema.Si am luat nota zece da-mi id tau sa ti zic tot de la cap la coada