| Gasy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... Astazi m-am scris la profilul economic, dar eu am limba moderna 1 germana.Intrebarea este din ce voi da bacul si daca limba straina trebuie sa fie neaparat germana sau la alegere pentru ca eu nu as prea vrea sa dau din germana! FUNDA [ NU SUNT LA NICIUN BILINGV SAU INTENSIV ]

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai facut germana in generala si treci ca limba de studiu la liceu germana, dai la germana bacul, dar daca nu, pui alta limba care te descurci mai bine ca limba intai de studiu, si vei da la ea. Funda?

| PunkPrincess_7346 a răspuns:

Se dau la alegere big grin, ca la oricare alt profil, obligatorie e matematica, romana si 1 din materile de baza a profilului respectiv (de exemplu la bio-chimie, am de ales 1 dintre biologie/chimie/fizica).Iar cu limbile straine din cate stiu se dau competente happy, iar competenta de obicei se da la engleza sau la alegerebig grin.