| Gasy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... Astazi m-am scris la profilul economic, dar eu am limba moderna 1 germana.Intrebarea este din ce voi da bacul si daca limba straina trebuie sa fie neaparat germana sau la alegere pentru ca eu nu as prea vrea sa dau din germana! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Natuuu a răspuns:

Daca n-ai bilingv germana o sa poti sa alegi sa nu dai. happybig grin

3 răspunsuri:
| Natuuu a răspuns:

In mod normal la economie se da bacul la romana, matematica, la alegere dintre : psihologie, logica, economie, istorie si geografie. Dar la orice profil dai bac la limbi straine. Dupa cum spui tu inteleg ca esti la bilingv germana si acolo faci istoria si geografia Germaniei in germana si o sa trebuiasca sa dai automat bac la engleza si germana. big grin
Succes!

| Gasy explică (pentru Natuuu):

Nu sunt la biling germana sunt la profilul " tehnician in activitati economice ", dar fara bilingv sau intrensiv ceva...doar limba moderna 1 la mine este germana si de asta am intrebat daca la bac pot alege limba straina sau nu, deoarece am vrut sa stiu daca trebuie neaparat sa dau la germana.big grin

| Natuuu a răspuns (pentru Gasy):

Daca n-ai bilingv germana o sa poti sa alegi sa nu dai. happybig grin

| BeatriceBhaa a răspuns:

Pai sigur vei da bacul din romana, matematica, engleza si franceza..etc.