| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare...
Dacă vreau la Academia Națională de informații "Mihai Viteazul"ce ar trebui să fac
2)Dacă am urmat liceul de electronică și automatizări pot intra la ANIMV
3)ce profil trebui să urmezi pentru a intra la ANIMV
MULTUMESC ANTICIPAT!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. POti sa intri oriunde singura problema este sa stii materia din care dai examen. Eu am facut la uman, am invatat matematica de real si am dat la Academia Trupelor de Uscat. Nu m-a intrebat nimeni ce liceu am facut ci daca doar am dat bacalureatul.
2. (le-ai si numerotat gresit!) Ce vrei tu. Explicatii aici si vezi ce se cere si poti urma acea specializare: https://animv.ro/admitere/